ślizgawka

(Opracował: Roman Chomicz - obowiązuje: od  25 października 2021)   *ślizgawka - wejście biletowane dla łyżwiarzy indywidualnych
Ewentualne pytania prosimy kierować dzwoniąc na numer: 798 112 337

Ogólnopolskie Zawody w Stort Track-u, 22-24 października 2021

Uwaga! W dniach 22-24X odbędą się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Short Tracku. W piątek i sobotę lodowisko NIECZYNNE.
                 W niedzielę zmiana godzin wejść  dla indywidualnych łyżwiarzy - patrz grafik w zakładce Rozkład wejść

SUKCESY młodych łyżwiarzy Short Track'a MOSiR Giżycko. Inauguracja sezonu łyżwiarskiego

Tekst: Tomasz Piątek

W dniach 24-26.09.2021r w Gdańsku zainagurowany został sezon 2021/2022 w short tracku.

Obecny sezon jest odmienny od tych do których przywykliśmy przez poprzednie lata. Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody
Rankingowe przybrały formę trzydniowej rywalizacji.

Od popołudniowych godzin w piątek do południa w sobotę rywalizowały młodsze kategorie wiekowe Juniorzy E i Juniorzy D.
Nasz klub reprezentowany był przez sześcioro zawodników: Anię Słowikowską, Zosię Piątek, Judytę Sakowicz, Julkę
Wawer i Milenę Sakowicz oraz Łukasza Piątek.

Po zaciętych rywalizacjach na indywidualnych dystansach dorobek naszego klubu to 6 medali:

3 medale srebrne  Julki Wawer,
2 brązowe Łukasza Piątek
i 1 brązowy Zosi Piątek

Po rywalizacjach indywidualnych po raz pierwszy odbyła się rywalizacja młodszych kategorii wiekowych w sztafetach. Nasza
dziewczęta (Julka Wawer, Zosia Piątek i Milena Sakowicz) jako  sztafeta zajęły drugie miejsce ale ze względów
regulaminowych zostały zdyskwalifikowane. Wśród chłopaków stworzony został mieszany team warmińsko-mazurski (dwóch
chłopaków z Olsztyna i Łukasz Piątek)  Po zakończeniu rywalizacji sztafeta ta zajęła 1 miejsce.

Od godzin popołudniowych w sobotę do popołudnia w niedzielę rywalizowały starsze kategorie wiekowe, Junior C, WOMEN
i MEN. Tu podobnie ja u młodszych klub znad Niegocina reprezentowało sześcioro zawodników: Weronika Biller, Kaja
Kisielewska, Michalina Wawer, Jakub Nowak, Aleksander Sakowicz i Filip Sztafa.

I podobnie przybyło nam medali:

3 srebrne Michaliny Wawer,
1 srebrny Jakuba Nowaka
 i 1 brązowy Aleksandra Sakowicza

W rywalizacji sztafet, w  kategoriach  starszych nasi zawodnicy startowali w mieszanych sztafetach jako reprezentanci
województwa warmińsko – mazurskiego. W  kategorii Juniorek C sztafeta w skład której wchodziła Michalina Wawer zajęła
pierwsze miejsce, nasi zawodnicy z tej kategorii, Jakub Nowak i Filip Sztafa,  zajęli  drugie miejsce. Rywalizacja wśród
kobiet  to udział  Weroniki Biller, drużyna z Weroniką w składzie  zajęła trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej zawodów nasi zawodnicy finalnie pozajmowali następujące miejsca